Z jakich materiałów buduje się wagi zagłębione?

Z jakich materiałów buduje się wagi zagłębione?

W wielu firmach, gdzie konieczny jest pomiar ładunków na samochodach, problemem jest brak miejsca na placu manewrowym. Na szczęście producenci mają rozwiązanie tego problemu i mogą zaoferować przedsiębiorcom wysokiej jakości sprzęt pomiarowy, który nie utrudnia ruchu pojazdów. Chcesz dowiedzieć się, jaki? Zapoznaj się z artykułem.

Jaką wagę można zainstalować w miejscach o niewielkiej przestrzeni manewrowej?

Wszędzie tam, gdzie nie ma możliwości zainstalowania pomiarowego urządzenia najazdowego, sprawdzi się odpowiednio dobrana do potrzeb przedsiębiorstwa waga zagłębiona . Jest to idealny sprzęt dla firm, które, mimo ograniczonej powierzchni, muszą prowadzić kontrole masy ładunków. Dotyczy to nie tylko producentów różnych towarów, sprzedawców materiałów sypkich, ale też urzędów celnych.

Czym różni się waga zagłębiona od najazdowej?

Urządzenia te są różnie posadowione. Sprzęt najazdowy składa się z kilku elementów ustawionych na czujnikach tensometrycznych, podczas gdy zagłębiona waga ma poziom zrównany z drogą i nie stanowi utrudnienia w ruchu pojazdów. Jest to urządzenie:

  • bardzo dokładne,
  • łatwe w eksploatacji,
  • trwałe,
  • zgodne z europejskimi normami.

Jak zbudowana jest waga zagłębiona?

Urządzenia te buduje się z elementów prefabrykowanych. Są to pomosty o różnej długości, wykonane z certyfikowanego betonu klasy B-50 wzmocnionego stalą zbrojeniową. Sadowi się je na specjalnie przygotowanym podłożu z tłucznia i piasku i wylewce betonowej. Oczywiście musi ono być idealnie równe, gdyż od tego w dużej mierze zależeć będzie dokładność pomiarów. Na tak przygotowanym podłożu ustawiany jest idealnie dopasowany rozmiarem prefabrykowany pomost. Zarówno w pomostach, jak i w podłożu zatapiane są elementy stalowe, do których montuje się czujniki tensometryczne. W zależności od długości urządzenia może ich być 6 do 10.

Ile trwa montaż wagi zagłębionej?

Waga zagłębiona jest gotowa do użytkowania w ciągu dwóch dni roboczych. Pilnie potrzebujesz takiego sprzętu? Rozejrzyj się w sieci za producentem, który zaoferuje Ci najatrakcyjniejsze warunki zakupu!

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.