Węgiel aktywny — czy warto?

Węgiel aktywny — czy warto?

Osoby chcące zadbać o swoje zdrowie i pozbyć się rozmaitych dolegliwości mają do wyboru nieprzebraną ilość leków i suplementów diety, naturalnych oraz syntetycznych. Pośród nich znajduje się węgiel aktywowany, powszechnie zwany aktywnym, dostępny w większości aptek. Czy warto w niego zainwestować? Przeczytaj i sprawdź!

Po co węgiel aktywny?

Środek ten należy do tych, jakie znane są od dawna i darzone olbrzymim zaufaniem. Mimo iż zatem na rynku znaleźć można wiele alternatyw, nie brakuje osób, które węgiel aktywny zawsze muszą mieć w swojej domowej czy wakacyjnej apteczce. Jest to produkt tradycyjnie stosowany przede wszystkim w przypadku biegunki. Najlepiej działa na grypę jelitową i zatrucia pokarmowe, ponieważ wyłapuje szkodliwe substancje z układu pokarmowego. Nie wszyscy jednak wiedzą, że można go stosować także w przypadku innych dolegliwości gastrycznych, jak wzdęcia czy objawy niestrawności.

Liczne zalety

Po produkt ten sięga tak chętnie wiele osób nie tylko ze względu na jego skuteczność oraz zaufanie, jakim darzony jest od wielu lat. Przemawiają za tym także takie argumenty jak fakt, że kosztuje wręcz śmiesznie mało, zwykle kilka złotych, a przy tym jest naturalny. Co więcej, ma liczne zastosowania —  nie tylko dla zdrowia, ale też urody. Polerowanie zębów rozkruszoną tabletką węgla to znany od dawna sposób na ich wybielenie oraz alternatywa dla tak modnych obecnie past wybielających z węglem. Sięgając po takie rozwiązanie, można liczyć na znaczne rozjaśnienie szkliwa, trzeba jednak pamiętać, by nie stosować go zbyt często —  ze względu na silne właściwości ścierne.

Tabletkę można też wykorzystać do zrobienia domowej maseczki silnie oczyszczającej i detoksykującej cerę. Tutaj także jest to naturalne zastępstwo dla znacznie droższych kosmetyków, które w dodatku nie zawsze ma się pod ręką.

Warto spróbować

Naturalne wyroby farmaceutyczne zawsze są godne polecenia —  choć i je oczywiście trzeba stosować z umiarem oraz zgodnie z zaleceniami producenta. Węgiel zdecydowanie do nich należy —  warto go wybrać także ze względu na bardzo przystępną cenę.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.