W jakich problemach zdrowotnych mogą pomóc dostępne w drogeriach preparaty dermatologiczne?

W jakich problemach zdrowotnych mogą pomóc dostępne w drogeriach preparaty dermatologiczne?

Lato jest cudowną porą roku, jednak nie wszyscy cieszą się nią jednakowo. Wiele osób ma wówczas problemy alergiczne, nie tylko z powodu krążących pyłków, ale też ukąszeń owadów czy samego słońca. Można jednak z nimi walczyć za pomocą środków dostępnych w drogeriach. Chcesz wiedzieć, gdzie ich szukać? Zapoznaj się z artykułem.

Jak przeciwdziałać problemom skórnym?

Jeżeli dolegliwości nie są spowodowane zakażeniami czy obciążeniem genetycznym, to najczęściej odpowiada za nie niewłaściwa pielęgnacja lub jej zupełny brak. Wiele problemów bierze się z nadmiernego wysuszenia naskórka. Na rynku można znaleźć mnóstwo różnych produktów, które pomogą nawilżyć i zregenerować skórę. W ofercie sklepów internetowych można znaleźć preparaty dermatologiczne w postaci:

  • kremów,
  • maści,
  • mleczek,
  • olejków,
  • żeli

o spodziewanym działaniu.

Dzięki jakim składnikom preparaty dostępne w drogeriach mogą przyspieszyć procesy regeneracyjne skóry?

Ponieważ są to środki nabywane bez recepty, najczęściej mają naturalne związki czynne, takie jak cynk, miedź, wyciąg z pędów owsa, witaminę E, wyciąg z lnu, prebiotyki oraz nienasycone kwasy tłuszczowe. Regularne używanie tych specyfików może wspomóc regenerację naskórka i odbudowę warstwy hydrolipidowej. Żaden z tych środków nie zawiera:

  • syntetycznych barwników,
  • konserwantów,
  • alergizujących środków zapachowych.

Pomocne mogą się także okazać maści na bazie witaminy A, D-panthenolu czy mocznika.

Jakie preparaty dermatologiczne mogą się sprawdzić w przypadku oparzenia słonecznego czy ukąszenia owadów?

W wielu drogeriach można znaleźć środki bez recepty także i na te problemy. Osoby, które zbyt długo przebywały na słońcu i doznały oparzenia, mogą się tam zaopatrzyć w żele łagodzące pieczenie na bazie aloesu, pianki chłodzące, kremy i maści kojące i przyspieszające gojenie się tego typu uszkodzeń naskórka. Także osoby ze skórą wrażliwą na ukąszenia owadów znajdą wiele preparatów o właściwościach łagodzących, antyseptycznych i przeciwzapalnych.

Jakie są ceny tych preparatów?

W drogeriach ceny maści, kemów i żeli są na ogół niższe niż w aptekach i zależą od producenta. Chcąc zaopatrzyć się w preparaty dermatologiczne przed nadejściem lata, znajdź drogerię działającą online i dokonaj zakupów!

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.