W jaki sposób zdobyć marihuanę leczniczą?

W Polsce – zgodnie z ostatnią regulacją prawa – od 2017 roku medyczna marihuana jest legalna, a jej zażywanie wspiera leczenie różnych schorzeń. Od 2019 roku w aptekach jest susz konopny z kwiatostanów. Rośliny są hodowane w restrykcyjnych warunkach (m.in. bez pestycydów), przebadane laboratoryjnie i oficjalnie udostępnione na rynku jako preparat medyczny, z którego przygotowuje się też m.in. pasty albo olejki. Żeby rozpocząć terapię konopiami indyjskimi, trzeba udać się na konsultacje z lekarzem rodzinnym lub specjalistą i otrzymać receptę. Dowiedz się, jak zdobyć leczniczy susz.

Jak dostać zalecenie na marihuanę medyczną?

Żeby kupić medyczną marihuanę w aptece, potrzebna jest recepta. Podstawą do takiego zalecenia są różne jednostki chorobowe, np. stwardnienie rozsiane, przewlekły ból czy zespół Tourette’a. To lekarz podejmuje decyzję, czy dane schorzenie kwalifikuje się do terapii – nie ma dokładnej listy czy wykazu, są natomiast sugerowane zaburzenia, kiedy można wprowadzić preparat. Nie każdy jednak takie zalecenie proponuje, więc wybór odpowiedniego specjalisty jest istotny w tym procesie.

W celu podjęcia terapii lekarz medycyny wystawiający receptę przeprowadza wywiad i analizuje aktualne wyniki badań. Dlatego na wizytę konieczne jest przygotowanie historii choroby i przedstawienie jej lekarzowi z wszystkimi niezbędnymi informacjami.

Recepta – jak powinna wyglądać?

Zlecenie na susz może być wystawione w formie e-recepty albo tradycyjnie. Oznacza się je symbolem RPW i nazywa receptą narkotyczną, bo upoważnia do zakupu produktów leczniczych sklasyfikowanych w tej kategorii, czyli m.in. konopi indyjskich. Lekarz definiuje konkretne dawkowanie i na tej podstawie przepisuje potrzebną ilość.

Receptę można zrealizować w aptece, ale nie wszystkie placówki mają susze na stanie, wtedy mogą go zamówić i wydać w terminie około 3 dni. Medyczna marihuana po zakupie musi być przechowywana w oryginalnym opakowaniu, wraz z kompletem dokumentów, w tym potwierdzeniem od lekarza, że taka terapia została wprowadzona.

Terapia z wykorzystaniem suszu konopnego

Susz z konopi jest stosowany przy wielu różnorodnych schorzeniach, ale w Polsce nadal jest to dość nowy sposób terapii. Dlatego nie jest tak popularny, jak w niektórych innych krajach. Zdobycie medycznej marihuany jest możliwe po wizycie u lekarza, gdy zostanie wystawiona recepta na konkretne odmiany dostępne w aptekach – zgodnie z zaleceniami.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.