Tapety do pokoju dziecięcego — na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

Tapety do pokoju dziecięcego — na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

Wybór elementów wykończeniowych i wyposażenia do sypialni córki lub syna zależy w dużej mierze od wieku pociechy. W przypadku starszych dzieci warto zaangażować je w dobór poszczególnych dodatków. To samo tyczy się zakupu tapety ściennej, która powinna nawiązywać do zainteresowań właściciela pokoju. Sprawdź, co jeszcze jest ważne podczas wykańczania ścian w dziecięcej sypialni.

Czym kierować się podczas wyboru wzoru?

Jak już wspomniano, ważnym kryterium będzie wiek dziecka. W przypadku niemowląt i kilkulatków dobrze postawić na jasne, pastelowe kolory oraz przyjazne motywy z kwiatami czy zwierzętami. Maluchy powinny przede wszystkim móc się zrelaksować i poczuć się bezpiecznie we własnym pokoiku. Z kolei starsze pociechy zapewne będą chętnie uczestniczyć w wyborze wzoru umieszczonego na tapecie, który podkreśli ich charakter czy uwzględni indywidualne upodobania. Wśród kolejnych kryteriów należy wymienić trwałość wykonania i odporność na ścieranie. To ważne, aby tapety do pokoju dziecięcego były łatwo zmywalne. 

Jak sprawdzić, czy tapeta jest bezpieczna dla dziecka?

Podczas zakupu jakiegokolwiek elementu wyposażenia przeznaczonego do sypialni dziecka należy sprawdzić, czy dany produkt nie zawiera szkodliwych substancji. To samo tyczy się tapety, która powinna posiadać specjalny atest wydawany przez Państwowy Zakład Higieny. Najczęściej rodzice decydują się na modele papierowe, które są tanie, łatwe w przyklejeniu oraz bezpieczne dla domowników. Poza produktami atestowanymi, na uwagę zasługują również fototapety i tapety, które uzyskały rekomendację Instytutu Matki i Dziecka czy Polskiego Towarzystwa Alergologicznego. 

Gdzie kupić tapetę do pokoju dziecięcego?

W marketach budowlanych można znaleźć sporo produktów przeznaczonych do wykańczania ścian. Trzeba jednak przyznać, że to właśnie w sklepach internetowych na klientów czeka największy wybór tapet i fototapet wyróżniających się bogactwem kolorów, wzorów, a nawet faktur. Wielu sprzedawców proponuje również realizację indywidualnego zamówienia wraz z wydrukiem wielkoformatowym przesłanego zdjęcia.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.