Sztuczna trawa

Szukasz atrakcyjnego rozwiązania na wykończenie tarasu lub otoczenia ogrodu? Sztuczna trawa – wykładzina – jest świetnym pomysłem, jeśli chcesz urządzić swoje przestrzenie wypoczynkowe w oryginalny sposób. Ma wiele zalet, dzięki czemu stanowi atrakcyjną alternatywę dla żywych roślin i nie tylko. Dowiedz się o niej więcej z artykułu!

Czym jest sztuczna trawa?

To specjalny rodzaj wykładziny, przeznaczonej zarówno do wnętrz, jak i zewnętrznych części budynku i jego otoczenia. Z wyglądu doskonale imituje trawnik, a jednocześnie pozostaje bardzo przyjemna w dotyku. Wszystko to dzięki starannie dobranym włóknom syntetycznym, które dodatkowo mogą być w różnych odcieniach.

Do produkcji używa się zwykle trzech materiałów – polipropylenu, polietylenu i nylonu. Pierwszy stosuje się wewnątrz obiektów. Drugi wyglądem bardziej przypomina naturalne rośliny, ponadto zapewnia lepsze wrażenia dotykowe i odznacza się większą trwałością. Polietylenowa sztuczna trawa na balkon to znakomite rozwiązanie!

Najczęściej wybierane są wykładziny nylonowe, odporne m.in. na ścieranie oraz wysokie i niskie temperatury. Ze względu na cenę nylon często miesza się z polietylenem. W ten sposób obniża się koszt produkcji, a jednocześnie – zachowuje wysoką jakość.

Gdzie się ją stosuje?

Produkt, o ile jest wykonany z trwałych materiałów, świetnie spisuje się na zewnątrz. Sztuczna trawa może gościć np. na balkonach, tarasach, ale nie tylko. Skutecznie zastąpi naturalne rośliny tam, gdzie np. brakuje słońca oraz w miejscach intensywnego użytkowania, czyli boiskach, wybiegach dla zwierząt itp. Ponadto warto ją położyć… na dachu! Stanowi dobry substytut dla ogrodów dachowych.

Wybierz sztuczną trawę wysokiej jakości!

Niezależnie, czy potrzebujesz jej na zewnątrz, np. na balkon czy taras, czy do wnętrz – sztuczna trawa dobrej jakości na pewno spełni Twoje oczekiwania. Pamiętaj jednak, by dobrać materiał do Twoich potrzeb. Wiedząc, z jakich materiałów produkuje się te wykładziny, z pewnością zakupisz odpowiedni produkt.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.