Sprawdź, do czego przyda Ci się węgiel aktywny

Sprawdź, do czego przyda Ci się węgiel aktywny

Domowa czy wakacyjna apteczka powinna składać się z podstawowych produktów, jak materiały opatrunkowe czy środki na nagłe przypadłości. Do takich zdecydowanie należy biegunka, której każdy chce się pozbyć jak najszybciej —  stąd w wielu domach stała obecność węgla aktywnego, środka wybieranego i cieszącego się zaufaniem od wielu lat. Sprawdź, czemu nie powinno go zabraknąć także u Ciebie.

Świetny sposób na problemy układu pokarmowego

Obecnie w aptekach, a nawet sklepach spożywczych czy drogeriach, znaleźć można liczne preparaty na dolegliwości gastryczne, ale węgiel aktywny , zwany też aktywowanym, ma nad nim tę przewagę, że działa na wiele problemów jednocześnie, a przy tym jest w pełni naturalny. Ta ostatnia cecha sprawia, że duża część osób przedkłada go nad nowocześniejsze środki. Na pewno warto mieć zawsze pod ręką ten produkt między innymi dlatego, że za jego pomocą można szybko i skutecznie zwalczyć nie tylko biegunkę (z której usuwaniem jest najmocniej kojarzony), ale też inne objawy zatrucia pokarmowego czy nawet grypy żołądkowej. Pomoże również przy wzdęciach i niestrawności, a jego bezpieczeństwo sprawia, że mogą po niego sięgać nawet kobiety w ciąży.

Co ciekawe, preparat ten można też podawać zwierzakom domowym, na przykład kotom, trapionym przez problemy żołądkowe.

Wiele możliwości

Mając w domu węgiel w postaci kapsułek czy tabletek, można i warto wykorzystywać go też na różne sposoby —  na przykład do pielęgnacji urody! Wystarczy wysypać proszek z kapsułki czy rozkruszyć tabletkę, by uzyskać świetną podstawę maseczki oczyszczającej do twarzy, peeling, środek na przetłuszczające się włosy, a zwłaszcza —  na wybielenie zębów. Ta ostatnia opcja to świetne zastępstwo dla past z węglem, jakie robią furorę w drogeriach, trzeba tylko pamiętać, by po sposób ten nie sięgać zbyt często ze względu na spore właściwości ścierne. Węgiel może zatem zastąpić wiele kosmetyków, będąc całkowicie naturalnym i skutecznym sposobem na różne problemy.

Kup, korzystaj, ciesz się efektami

Tabletki czy kapsułki z węglem to zdecydowanie jeden z tych środków, które trzeba zawsze mieć przy sobie —  jako pozycja domowej apteczki i element wyposażenia podczas wyjazdów. Warto też stosować je na inne sposoby, wykorzystując ich moc w pielęgnacji urody.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.