Sposoby upiększania zębów — co może zaproponować dentysta z Poznania?

Sposoby upiększania zębów — co może zaproponować dentysta z Poznania?

Samo zdrowie zębów to dla współczesnych ludzi zdecydowanie za mało. Pożądane jest też piękne uzębienie —  idealnie równe, lśniące i śnieżnobiałe. Wbrew pozorom, każdy może mieć takie zęby, bez względu na stan wyjściowy, jest to bowiem tylko kwestia poddania się odpowiednim zabiegom. Poznaj najpopularniejsze z nich.

Stomatologia estetyczna

Ten dział stomatologii, jak wskazuje jego nazwa, zajmuje się estetyką uzębienia. Chodzi o nadawanie pięknego wyglądu zębom i usuwanie ich defektów, dotyczących wyłącznie strony wizualnej. Zabiegi stomatologii estetycznej polegają na przykład na niwelowaniu przebarwień, a także nadawaniu równego kształtu.

Co jednak ważne, są one przeprowadzane wyłącznie na zdrowych zębach, wolnych od próchnicy. Chcąc zatem zadbać o wygląd swojego uzębienia, najpierw trzeba zatroszczyć się o jego zdrowie. Warto też oczywiście uzupełnić ewentualne ubytki w uzębieniu, gdyż nic tak nie odbiera uroku niż takie defekty. Wpływają one nawet negatywnie na percepcję człowieka w otoczeniu.

Jakie zabiegi oferuje dentysta z Poznania?

Sposobów na upiększanie uśmiechu jest więcej niż może się wydawać. Najbardziej znane jest oczywiście wybielanie zębów. Wiele osób myśli, że może zabieg ten przeprowadzić samodzielnie w domu —  wszak w drogeriach i aptekach znaleźć można różnego rodzaju środki do użytku domowego, obiecujące świetne efekty. Tak naprawdę jednak z ich stosowaniem wiąże się spore ryzyko. W najlepszym razie mogą one w ogóle nie zadziałać, a w najgorszym —  uszkodzić szkliwo, powodując nadwrażliwość zębów, a nawet ich podatność na uszkodzenia.

W gabinetach zwykle stosuje się wybielanie nakładkowe. Inne zabiegi, jakie może zaproponować dentysta z Poznania, to licówki, które są wybierane przez coraz większą liczbę ludzi. Założenie na zęby porcelanowych lub kompozytowych nakładek pozwala zredukować takie problemy jak przebarwione szkliwo, lekkie wady zgryzu, nieatrakcyjny kształt, wielkość czy nierówności.

W ofercie stomatologii estetycznej można też znaleźć zabiegi dotyczące dziąseł. To na przykład redukcja problemu, jakim jest recesja dziąseł, czyli cofanie się ich. Wygląda to nieestetycznie, a przy tym rodzi problemy z nadwrażliwością zębów. Niektóre gabinety zajmują się też niwelowaniem tzw. uśmiechu dziąsłowego.

Sposoby na piękne zęby

Jak widać, sposobów na wymarzony uśmiech jest wiele —  a wymienione zostały tylko niektóre spośród dostępnych. Ponieważ zaś stomatologia dynamicznie się rozwija, można spodziewać się, że w przyszłości będą pojawiać się kolejne możliwości.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.