Płaskie buty dla kobiet — tak czy nie?

Płaskie buty dla kobiet — tak czy nie?

Na fali popularności sportowego i swobodnego stylu wiele kobiet przekonuje się o tym, że świetnie wyglądać i doskonale się czuć można nie tylko w szpilkach. Masz co do tego wątpliwości i obawiasz się, że w płaskich butach będziesz prezentować się mało kobieco? Sprawdź, jakie obuwie wybierać!

Nie tylko szpilki

Z pewnością obuwie na obcasach budzi wiele emocji i tak naprawdę im jest wyższe, tym lepiej się prezentuje —  jednak nie przekłada się to niestety na wygodę chodzenia. Oczywiście wiele pań jest przyzwyczajonych do noszenia takiego wymagającego obuwia, ale nie da się ukryć, że nie zawsze jest ono praktyczne. Poza tym na obcasach trzeba umieć chodzić —  jeśli się tego nie potrafi, z pewnością lepiej będzie je sobie darować, tym bardziej że płaskie buty wcale nie muszą prezentować się gorzej czy mniej kobieco.

Nie chcąc rezygnować z obcasów przede wszystkim ze względu na wpływ, jaki mają na sylwetkę, czyli jej wysmuklenie i dodanie wzrostu, warto wiedzieć, że podobne efekty da się osiągnąć za pomocą koturnów czy tak modnych już od wielu sezonów sneakersów. Kiedy zaś dodawanie sobie wzrostu czy optyczne wydłużanie nóg nie jest niezbędne, warto postawić na płaskie obuwie, a na pewno wiele się na tym zyska.

Jakie płaskie buty warto nosić?

Najczęściej wybieraną alternatywą dla płaskiego obuwia są baleriny. Sięgają po nie kobiety w każdym wieku i na pewno jest to świetny wybór. Takie buty są niezwykle kobiece, a nawet dziewczęce, doskonale sprawdzą się w różnych sytuacjach, tym bardziej że równie dobrze pasują do sukienki czy spódnicy, jak i spodni, a nawet szortów, stanowią zatem praktyczny zakup.

Nie warto jednak ograniczać się tylko do balerin, tym bardziej że czasem lepiej będzie je zastąpić innymi płaskimi butami. Kiedy? Przede wszystkim kiedy chce się ukazać jako profesjonalistka. Doskonałym dodatkiem do biznesowego looku będą klasyczne, najlepiej skórzane, półbuty. Na letnie spacery zaś warto wybrać espadryle z korkową czy sznurkową podeszwą bądź płaskie, wygodne sandałki, które prezentują się uroczo.

Wygoda i świetny wygląd w jednym

Szpilki to znakomite obuwie dla kobiet, ale niestety dość wymagające. Z tego względu czasem warto postawić na płaskie buty —  w wielu sytuacjach sprawdzą się o wiele lepiej. Kiedy dobierze się je dobrze, oczekiwany efekt wizualny uda się osiągnąć bez trudu.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.