Na jakim podłożu można posadowić wagę zagłębioną?

Na jakim podłożu można posadowić wagę zagłębioną?

Wielu przedsiębiorców poszukuje odpowiednich urządzeń pomiarowych do sprawdzania ilości ładunku na samochodach. W niektórych firmach obowiązują wymagania, które nie pozwalają na montaż sprzętu najazdowego ograniczającego ruch pojazdów. Jakie urządzenie sprawdzi się w takiej sytuacji? Dowiedz się z tekstu!

Gdzie można kupić odpowiadającą potrzebom wagę samochodową?

Na rynku działają przedsiębiorstwa oferujące różne rodzaje wag, w tym takie, które dokonują pomiaru masy całkowitej pojazdów, jak i towarów znajdujących się na nich. Są to urządzenia sprawdzające się w wielu zakładach produkcyjnych, halach magazynowych, firmach transportowych i w urzędach dokonujących takich pomiarów. Wystarczy przejrzeć Internet, aby znaleźć producenta oferującego dopasowanie urządzenia do konkretnych potrzeb nabywcy. W zależności od ilości posiadanego miejsca urządzeniem pomiarowym może być waga zagłębiona lub najazdowa.

Która z nich sprawdzi się w firmach o ograniczonej przestrzeni manewrowej?

Wszędzie tam, gdzie plac manewrowy jest nieduży lub technologia załadunku albo rozładunku stawia takie wymogi, sprawdzi się waga zagłębiona. Urządzenie to ma powierzchnię równą z drogą i w żaden sposób nie przeszkadza w ruchu pojazdów czy w manewrowaniu nimi. Sprzęt ten jest:

  • odporny na niekorzystne warunki pogodowe,
  • trwały,
  • precyzyjny,
  • bezawaryjny.

Jak zbudowana jest waga zagłębiona?

Urządzenie to buduje się z prefabrykowanego pomostu, wykonanego z najwyżej jakości betonu i stali zbrojeniowej, posadowionego na specjalnie przygotowanym podłożu. Powinno ono zostać wykonane z tłucznia, piasku i wylewki betonowej. Zarówno w fundament, jak i w pomost wtapia się elementy stalowe, do których montowane są czujniki tensometryczne klasy C3. Ich ilość jest różna w zależności od  długości pomostu wagowego. Najczęściej jest ich 6 do 10.   

Czy dostępne jest dodatkowe wyposażenie do tych wag?

Producenci dają taką możliwość. W ich ofercie można znaleźć wiele artykułów zwiększających funkcjonalność tych urządzeń. Jeśli chcesz kupić wagę zagłębioną standardową czy dopasowaną do potrzeb, przejrzyj Internet i znajdź najlepszą ofertę!

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.