Mata samochodowa na fotel dla psa — warto czy nie?

Podróżowanie z psem, czy to na krótkie dystanse, czy dłuższe, daje wiele radości. Uwielbiają to zarówno zwierzaki, jak i ich posiadacze, dzięki temu też tworzy się między nimi silniejsza więź. Obecnie możliwości ku temu jest jeszcze więcej, bo na przykład coraz większa liczba hoteli z chęcią przyjmuje zwierzęta domowe, można zatem wyjechać z pupilem na wakacje czy weekend. Zanim jednak wyruszy się w podróż, warto zaopatrzyć się w specjalny produkt chroniący wnętrze auta przed zgubną działalnością pupila, czasem nawet niezamierzoną. Sprawdź, co wybrać i dlaczego.

Jak zabezpieczyć fotele?

Większość psów to zwierzęta zdyscyplinowane, grzeczne i posłuszne, można zatem bez trudu wyegzekwować sobie, by pupil zajął wyznaczone miejsce w aucie i pozostał w nim przez całą podróż. Większość jednak to nie wszystkie, niektóre zwierzaki mogą wiercić się, chcieć zmieniać miejsce, wchodzić pasażerom czy —  co gorsza —  kierowcy na kolana. Dotyczy to choćby szczeniaków. Wymaga to odpowiedniego zabezpieczenia, na przykład przypięcia zwierzaka specjalnymi pasami do fotela. Poza tym jednak trzeba mieć na uwadze kwestię zabrudzeń. Błoto, piasek, a także sierść to zanieczyszczenia, których nie usuwa się łatwo, problemem mogą być szczególnie gdy zwierzak podróżuje autem często. Wielu właścicieli stawia na ręczniki czy kocyki, jednak można je umieścić tylko na niewielkim obszarze i wyłącznie na siedzisku. Są też mało wdzięczne w czyszczeniu, trzeba je bowiem często prać, co też nie zawsze pozwala usunąć z nich sierść. Idealnym rozwiązaniem jest zatem specjalna, sztywna mata samochodowa na fotel , nie tylko zapewniająca ochronę auta, ale też pozwalająca wydzielić przestrzeń dla zwierzaka.

Co zapewnia mata?

Inwestując w taki produkt i montując go w aucie, na przykład na zagłówkach foteli (dostępne są różne warianty), można zagwarantować sobie, że zwierzak go nie opuści, nie będzie przemieszczał się w aucie nawet w wyjątkowych sytuacjach —  strachu czy ekscytacji, a zatem nie stworzy zagrożenia, jak i nie będzie brudził całego auta. Takie zabezpieczenie chroni też przed na przykład drapaniem tapicerkę pokrywającą wewnętrzne powierzchnie drzwi i inne elementy auta.

Kompleksowa ochrona

Produkty tego rodzaju są też odporne na uszkodzenia i łatwe w czyszczeniu, mają zatem same zalety. Przede wszystkim jednak zapewniają idealne zabezpieczenie i komfort zwierzęciu.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.