Krem-żel do twarzy z kwasem hialuronowym — nawilżenie bez obciążania skóry

Krem-żel do twarzy z kwasem hialuronowym — nawilżenie bez obciążania skóry

Jak pogodzić nawilżenie cery z jej skłonnością do obciążania i występowania niedoskonałości? Trzeba wybrać odpowiedni preparat, niezatykający porów i lekki, by skóry  nadmiernie nie przetłuszczać, a jednocześnie dający odpowiednie i długie nawilżenie. Sprawdź, czy krem w żelu to zapewni.

Żel —  idealna konsystencja dla wymagającej skóry

Nieprzyjemne uczucie ściągnięcia po myciu daje się we znaki nie tylko posiadaczom skóry bardzo suchej. Ma to związek z naruszeniem jej warstwy lipidowej, do czego prowadzi mycie wodą i stosowanymi preparatami. Ciężko jest tego uniknąć, ale nałożenie dobrego kremu rozwiązuje problem, gdyż daje nawilżenie i ukojenie, a przykre odczucie znika. Niestety jednak, często zastępowane jest przez inne — obciążenia skóry kiedy nałoży się na nią nieodpowiedni, ciężki krem. Wiele osób uważa, że tylko tłuste preparaty zapewnią odpowiednie nawilżenie, ale nie jest to prawda, co krem-żel do twarzy z kwasem hialuronowym doskonale udowadnia. Jego skład powoduje, że silnie i na długo nawilża skórę (kwas hialuronowy zatrzymuje w skórze cząsteczki wody), a przy tym jest niebywale lekki. Nie ma mowy o obciążaniu skóry, co nieraz jest odczuwalne, czy też pozostawianiu na niej tłustego albo lepkiego filmu.

Dlaczego nawilżenie jest tak ważne?

Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że o nawilżenie skóry musi dbać każdy, nie tylko osoby posiadające cerę suchą i wrażliwą. Każdy typ cery go potrzebuje, trzeba tylko dobrać odpowiedni kosmetyk —  w przypadku, gdy istnieje ryzyko obciążania, zatykania porów i nadmiernego przetłuszczania, trzeba postawić na lekki kosmetyk. Zapewni to ukojenie, ochronę przed podrażnieniami i uszkodzeniami oraz elastyczność. Jest to zatem profilaktyka także starzenia, co muszą mieć na uwadze zwłaszcza osoby dojrzałe. Dobrze nawilżona skóra długo pozostaje młoda!

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.