Kancelaria adwokacka w Poznaniu a sprawy rodzinne

Kancelaria adwokacka w Poznaniu a sprawy rodzinne

Ze wszystkich spraw trafiających na wokandy postępowania z zakresu prawa rodzinnego należą do najtrudniejszych. Budzą wiele emocji, nieraz nawet więcej niż postępowania karne, związane z wysokimi karami. Dlatego istotne jest, by w takich sytuacjach korzystać z pomocy dobrego prawnika. Dowiedz się na ten temat więcej.

Jakie sprawy obejmuje prawo rodzinne?

Najbardziej znane sprawy z zakresu tej gałęzi prawa to oczywiście sprawy rozwodowe. Obecnie nie budzą już one większych kontrowersji, gdyż są niestety powszechne —  w ten sposób może kończyć się nawet co drugie małżeństwo. Nie oznacza to jednak, że nie budzą emocji, wręcz przeciwnie. Z tego też powodu, choć zatrudnianie prawnika do rozwodu nie jest obowiązkowe, mało kto z tego rezygnuje, podaż takich usług, ze względu na duży popyt, jest zaś wysoka. Niemal każdy, kto się rozwodzi, ma nadzieję, że postępowanie przebiegnie szybko i łatwo, by nie generować dużo złych emocji, tym bardziej że często w grę wchodzą też sprawy dzieci. Kancelaria adwokacka w Poznaniu zajmująca się rozwodami oferuje też pomoc przy ustalaniu podziału opieki nad nimi czy alimentów. Ważną częścią takich usług jest też kwestia władzy rodzicielskiej. W szczególnych przypadkach może ona zostać ograniczona lub nawet odebrana —  przykładowo kiedy rodzic (bądź rodzice) nie interesuje się dziećmi czy działa na ich szkodę, choćby dopuszczając się przemocy.

Takie sprawy są najmocniej kojarzone z prawem rodzinnym, ale w jego zakres wchodzą też inne postępowania, prowadzone zdecydowanie rzadziej. To na przykład sprawy o ubezwłasnowolnienie. Są one podejmowane w przypadku, gdy daną osobę chce się pozbawić praw do stanowienia o sobie ze względu na stan jej zdrowia. Dotyczy to nie tylko osób silnie uzależnionych, np. od substancji psychoaktywnych, ale też niepełnosprawnych intelektualnie czy chorujących na choroby otępienne. Chodzi tu między innymi o to, by osoby takie nieświadomie nie podejmowały groźnych w skutkach decyzji —  jak choćby zaciąganie pożyczek na używki w przypadku uzależnienia.

Pomoc kancelarii adwokackiej w Poznaniu

Prawnicy działający w tym obszarze wiedzą, jak delikatnej natury są sprawy z zakresu prawa rodzinnego, dlatego robią wszystko, by postępowania takie przebiegały szybko i sprawnie. Mogą zaproponować np. mediacje przedrozwodowe. Starają się też zapewnić klientom komfort psychiczny.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.