Jakie tapety do pokoju dziecięcego wybrać?

Jakie tapety do pokoju dziecięcego wybrać?

Podczas aranżowania pokoiku dla dziecka warto zastanowić się nad sposobem wykończenia ścian. W ostatnim czasie na popularności zyskują na nowo tapety i fototapety, które można nabyć w wielu gotowych wzorach i kolorach. Tego rodzaju element podkreśli charakter wnętrza oraz sprawi, że pociechy będą czuły się w nim bezpiecznie. Sprawdź, na co jeszcze zwrócić uwagę przy wyborze tapety do pokoju córki lub syna.

Jak rodzaj tapety będzie najlepszy dla malucha?

Dla rodziców najważniejszym kryterium podczas doboru jakichkolwiek elementów wykończeniowych pomieszczenia powinno być bezpieczeństwo ich użycia. Dlatego też najlepiej, aby wybrane tapety do pokoju dziecięcego były atestowane oraz pochodziły od renomowanego producenta. Warto sprawdzić, czy dany produkt ma certyfikat Państwowego Zakładu Higieny lub jest przynajmniej rekomendowany przez Polskie Towarzystwo Alergologiczne oraz Instytut Matki i Dziecka. Dobrze też postawić na łatwo zmywalny materiał.

Jaki wzór i kolor ścian w pokoju dla dziecka?

Przede wszystkim należy zrezygnować ze zbyt mocnych kolorów, takich jak choćby czerwień, które wprowadzają chaos i mogą przyczynić się do nadmiernego pobudzenia malucha, a przecież w swojej sypialni dziecko powinno móc się odprężyć i wyciszyć. Niektórzy stawiają na jednolite czy pastelowe barwy, dzięki czemu będą mogli wybrać kolorowe dodatki i zabawki. Inni z kolei wolą tapetę przedstawiającą dziecięce motywy, takie jak m.in. zwierzęta, rośliny, balony czy mapa świata w wersji dla najmłodszych. Należy pamiętać, że dopasowanie odpowiedniego wzoru będzie również zależeć od wielkości aranżowanego pomieszczenia.

Czy położenie tapety jest proste?

Przyklejenie tego rodzaju elementu wykończeniowego można zlecić fachowcom lub podjąć samodzielną próbę. W internecie jest dostępnych sporo instrukcji, dzięki którym nawet osoba bez doświadczenia może sobie poradzić z tapetowaniem. Najważniejsze, aby wcześniej przygotować podłoże oraz wyposażyć się w specjalny klej wraz z przydatnymi akcesoriami pomocniczymi, m.in. wałkiem, pędzlem czy nożyczkami.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.