Jak wybrać dobrą matę samochodową na fotel dla psa?

Przewożenie zwierzęcia w aucie, zwłaszcza jeśli ma charakter regularny, powinno być związane z zaopatrzeniem się w specjalne akcesoria. Wielu posiadaczy psów stawia na ręczniki czy kocyki, jednak specjalna mata może okazać się znacznie lepszym rozwiązaniem. Sprawdź, dlaczego i jak ją wybrać.

Ważna ochrona tapicerki

Nie da się ukryć, że po podróży psa w aucie mogą w nim zostać różnego rodzaju niepożądane ślady, jak błoto, piasek czy wilgoć. W dodatku materiały tekstylne wchłaniają nieprzyjemne zapachy, na przykład gdy psiak ma zwyczaj kąpać się w zbiornikach wodnych w czasie takich wypadów. Do tego dochodzi sierść, problem szczególnie uciążliwy, gdyż nie da się zapobiec jego pojawianiu się, jak również włoski bardzo trudno jest usuwać. Z tego względu warto zaopatrzyć się w produkt ochronny do położenia na fotelu, czy to przednim, czy tylnym. Jednak zwykły ręcznik lub kocyk może być mało efektywny, gdyż trzeba będzie go często prać, co bywa uciążliwe, tak samo jak niemożność pozbycia się z niego sierści. Lepszym rozwiązaniem będzie specjalna mata samochodowa na fotel, wykonana z materiału odpornego na zabrudzenia, rozdarcia, a jednocześnie łatwa do odkurzania oraz czyszczenia, różnymi metodami. Takie produkty można znaleźć w sprzedaży bez trudu.

Inne znaczenie maty samochodowej dla psa

Warto zauważyć, że tego rodzaju artykuł to nie zwyczajny podkład do położenia na fotel. Mata taka jest sztywna, dzięki czemu można za jej pomocą wydzielić dla zwierzęcia jego własną przestrzeń, której nie będzie opuszczał bez pozwolenia właściciela. Zapewnia to ochronę nie tylko samych mebli, ale też innych elementów wyposażenia auta — szczególnie ważne jest to w przypadku psów skorych do psot, drapania i gryzienia, czyli przede wszystkim szczeniaków.

Jeszcze ważniejszy jest fakt, że tego rodzaju produkty, uniemożliwiając zwierzakom przemieszczanie się po całym aucie, zapewniają ochronę — dla nich i dla pozostałych pasażerów samochodu, a nawet innych uczestników ruchu drogowego. W razie gwałtownego hamowania czy kolizji pies nie wpadnie na przód auta, ale też nie wskoczy znienacka na kolana pasażera bądź kierowcy.

Warto wybrać dobry produkt

Jak widać, specjalistyczna mata to znacznie lepsze rozwiązanie niż zwykły koc, który chroni jedynie przed zabrudzeniami, w dodatku mało efektywnie. Artykuły takie mają też walory w postaci wysokiej trwałości i estetyki.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.