Fototapety 3D – jak je dobrać i o czym pamiętać? Poznaj nasze wskazówki

Wygląd mieszkania ma olbrzymie znaczenie dla domowników. Nie chodzi wyłącznie o ogólną prezencję pomieszczeń, które dzięki gustownej aranżacji mogą tworzyć przyjemną przestrzeń do przebywania, ale również o wpływ na nastawienie do życia. Ładny dom pomaga w redukcji stresu, poprawia humor, zapewnia pozytywną energię. Zobacz, czym dekorować pokoje!

Tapety 3d – piękne i funkcjonalne

W ostatnich latach wraca moda na tapety 3D. Są to bardzo wyraziste dekoracje, których największym atutem jest elegancki wygląd. Dzięki nim łatwo uzyskać w pomieszczeniu estetyczny efekt i wizualnie poprawić jego proporcje. Niemalże każda wersja wywołuje poczucie głębi, przez co powiększa optycznie wnętrze, a w dokonując odpowiedniego doboru można stworzyć pożądane złudzenie przestrzenne w przypadku nawet wyjątkowo małej strefy.

Istotne też, że fototapety 3d dostępne są w różnych wariantach. Klienci mogą wybierać między rozmaitymi motywami, kolorami czy wzorami. Największą popularnością cieszą się produkty przedstawiające realne zdjęcia kwiatów, zwierząt, lasów itp.

Ważne też, że tego typu ozdoby są funkcjonalną alternatywą dla tradycyjnego malowania ścian, szczególnie wtedy gdy są one nierówne, mają wiele ubytków itp. Ich oklejenie zamaskuje niedoskonałości.

Tapety do salonu – dekoracja i poczucie większego metrażu

Żeby uzyskać poczucie większej przestrzeni, można postawić na specjalne tapety 3D do salonu. W tej roli dobrze sprawdzą się produkty w jasnych odcieniach. Skuteczne mogą być warianty geometryczne, a także w paski. Najlepiej jednak wypadnie fototapeta 3D przedstawiająca krajobrazy z wyraźnym efektem głębi. Dzięki takiej dekoracji można rzeczywiście odnieść wrażenie, że przebywa się w dużo większym pokoju niż jest on w rzeczywistości.

Tapety 3D do sypialni – ułatwią zasypianie

Warto również zamawiać tapety 3D do sypialni. Odpowiednio dobrane, mogą również optycznie poprawić proporcje pomieszczenia, a także stworzyć warunki sprzyjające zasypianiu. W strefie snu najefektywniejsze będą wersje stonowane, bez wyrazistych, przykuwających uwagę motywów, a także utrzymane w ciemniejszych kolorach. Lepszy będzie gęsty las od słonecznej łąki lub Manhattan ujęty nocą, a nie w czasie jasnego dnia. 

Postaw na estetykę i walory praktyczne!

Jeżeli lubisz ładne i praktyczne ozdoby do domu, postaw na tapety 3D na ścianę. Dzięki nim będziesz mógł zarówno uzyskać piękne wnętrza, jak i przykryć pewne defekty, np. dziury czy pęknięcia w tynku lub nierówności powierzchni. Wybór motywów jest szeroki, więc z pewnością znajdziesz produkt dla siebie.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.