Etykiety samoprzylepne z własnym nadrukiem

Chcąc wybić się spośród konkurencji i zaistnieć w świadomości klientów, warto stawiać na koncepcję wizualną marki, która utrwali się w pamięci odbiorców i wywoła pozytywne skojarzenia. Powinna być spójna z branżą, w jakiej działa dana firma. Gdy już będzie gotowa, należy zadbać o to, aby wszelkie działania marketingowe ją uwzględniały. Warto pamiętać o tym również wtedy, gdy projektuje się etykiety termiczne na opakowania.

Jak zadbać o spójność etykiet z koncepcją wizualną marki?

Przede wszystkim należy postawić na etykiety samoprzylepne z własnym nadrukiem, można je bowiem dowolnie zaprojektować. Warto umieścić na nich logo, dane kontaktowe oraz – jeśli jest wystarczająca ilość miejsca – slogan reklamowy. Całość powinna uwzględniać barwy zastosowane w innych elementach marketingowych – współgrać z kolorystyką strony internetowej czy kont w mediach społecznościowych, aby od razu wywoływać stosowne skojarzenia.

Dlaczego warto zainwestować w etykiety z własnym nadrukiem?

Nie da się ukryć, że samoprzylepne etykiety – na butelki, słoiki, pudełka kartonowe – to często zamawiane wyroby, z których korzystają producenci przeróżnych artykułów. Umieszczając na nich własny nadruk, personalizują produkty i utrwalają swoje logo w świadomości klientów. Ma to spore znaczenie, ponieważ zapamiętana grafika czy nazwa firmy sprawia, że konsumenci chętniej sięgają po oznaczane nią akcesoria. To zwiększa zyski płynące ze sprzedaży, a przecież właśnie taki jest cel działań marketingowych!

Do zalet naklejek z indywidualnie zaprojektowanym nadrukiem warto zaliczyć:

  • niską cenę – niedrogo można zamówić hurtowe ilości, dzięki czemu da się oznakować wiele opakowań bez konieczności inwestowania wysokich kwot,
  • estetykę – każda etykieta – na alkohol czy miód – wyróżnia się starannym wykonaniem oraz stylistyką zgodną z indywidualnym profilem działalności danej marki,
  • łatwość wyróżnienia się spośród konkurencji – oryginalne nadruki sprawiają, że produkty odznaczają się na półkach sklepowych i przyciągają uwagę klientów.

Warto postawić na samoprzylepne etykietki z własnym nadrukiem!

Zalet płynących z wykorzystania tego rozwiązania jest wiele, a niski koszt inwestycji sprawia, że to niezwykle opłacalna propozycja. Powinni z niej skorzystać producenci rozmaitych wyrobów, aby wyróżnić się spośród konkurencji.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.