Dlaczego warto zyskać dostęp do internetu 5G?

Dlaczego warto zyskać dostęp do internetu 5G?

Choć współcześnie bezprzewodowa sieć jest czymś powszechnym, to jednak nie może się ona zawsze równać pod względem przepustowości czy stabilności z połączeniem światłowodowym. Na szczęście stopniowo się to zmienia, gdyż w coraz większej liczbie miejsc da się wykorzystywać internet 5G, czyli najnowszy standard komunikacji komórkowej, który zastępuje 3G i stanowi ogromny postęp względem 4G (LTE). Czym wyróżnia się ta technologia, jakie są jej zalety i dlaczego warto mieć do niej dostęp? Przeczytaj tekst już teraz, aby poznać odpowiedź na te pytania!

Kilka słów o technologii 5G

Piąta generacja standardu sieci komórkowej wiąże się z licznymi udogodnieniami dla użytkowników. Prędkość LTE mogła oscylować około 300 megabitów na sekundę, a internet 5G pozwoli osiągnąć nawet 20 gigabajtów na sekundę w czasie pobierania. Progres jest więc ogromny, choć ostateczne parametry zależą od wielu czynników. Dodatkowo nowa technologia niemal całkowicie zniweluje opóźnienia – maksymalne wyniesie 4 ms. Stabilne połączenie będzie utrzymywane nawet podczas przemieszczania się z ogromną szybkością. 

Praktyczne zastosowania 5G

Najnowsze innowacje w dziedzinie przesyłania informacji mają duże znacznie dla przemysłu, pozwolą także na stworzenie autonomicznych robotów czy miast. Jednak nawet zwykli użytkownicy mogą skorzystać z zalet internetu 5G. Dzięki niemu da się bez opóźnień grać online, wygodnie korzystać z usług w chmurze, oglądać filmy w najwyższej jakości lub pobierać błyskawicznie duże pliki. To wszystko można zrealizować nawet w miejscach o znacznym zagęszczeniu ludności, bo tego typu rozwiązania są w stanie obsłużyć milion urządzeń na terenie kilometra kwadratowego!

Skorzystaj z internetu 5G

W bardzo prosty sposób można zyskać dostęp do najszybszej sieci bezprzewodowej. Wystarczy postawić na ofertę operatora komórkowego, który zapewnia internet 5G w miejscu, gdzie mieszkasz czy pracujesz. Zwykle do wyboru jest przynajmniej kilka propozycji pakietów w różnej cenie i odmiennym limicie gigabajtów. Należy również pamiętać o nabyciu smartfona, który obsługuje ten standard komunikacji. Na szczęście już nawet niedrogie urządzenia mają tę zdolność. 

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.