Czym jest dywan tkany na płasko?

Jak wybrać najlepszą dekorację na podłogę? Zainspiruj się produktami powstałymi przy wykorzystaniu tradycyjnych metod tkackich! Sprawdź, dlaczego projektanci polecają zakup dywanów tkanych na płasko i czym wyróżniają się te produkty.

Dywan tkany na płasko

Ręcznie wykonane dekoracje cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Nic w tym dziwnego. Są piękne, solidne i mają starannie wykończone detale. Idealnym tego przykładem jest dywan tkany na płasko, który:

  • powstaje zgodnie z tradycyjnymi metodami tkackimi,
  • jest łatwy do utrzymania w czystości,
  • wyróżnia się dużą odpornością na uszkodzenia,
  • można wykorzystać w aranżacji kuchni, łazienki i tarasu.

Wysokiej jakości pokrycie podłogowe to inwestycja na długie lata. Użytkownicy często doceniają produkty, które można prać w pralce. Sznurkowe dywany są szczególnie polecane dla alergików. Dzięki temu, że łatwo je wyczyścić, nie przyczyniają się do zwiększenia ilości alergenów w pomieszczeniu. Praktycznym rozwiązaniem jest także podkład antypoślizgowy, który zapobiega przesuwaniu się produktu po podłodze. Znacznie zwiększa to bezpieczeństwo mieszkańców. Dywany powstałe w technologii tkania na płasko można zamówić w najlepszych sklepach z dekoracjami w korzystnej cenie. Warto śledzić organizowane promocje.

Jak udekorować podłogę?

W łazience ciepła tkanina na podłodze przydaje się szczególnie w pobliżu wanny i prysznica. Można chodzić po niej boso. Jest przyjemna i miękka w dotyku. Kluczowe jest dopasowanie odpowiedniego wymiaru pokrycia podłogowego. Warto wybrać się do pomieszczenia z miarką i zwizualizować sobie jego wystrój. W kuchni natomiast dywan świetnie sprawdzi się przy stole i w kąciku jadalnym. Tutaj również przydatne są jego właściwości termiczne, ponieważ zapewnia przytulną powierzchnię, na której można ułożyć stopy.

Wiele osób decyduje się także na udekorowanie dywanem tarasu. W ten sposób można zapobiegać rozprzestrzenianiu się brudu na podłodze. W sklepach dostępne są klasyczne, orientalne wzory oraz inspirujące abstrakcje i motywy glamour.

Wytrzymałe dywany do kuchni, łazienki i na taras

Zależy Ci na dekoracjach, które sprawdzą się przez lata? Obejrzyj katalog dywanów tkanych na płasko i wybierz coś dla siebie. Stwórz unikalny wystrój wnętrza i ciesz się praktycznymi cechami ozdoby, takimi jak niezawodne właściwości termoizolacyjne.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.