Czy warto nosić buty na obcasach?

Czy warto nosić buty na obcasach?

Panie mają do wyboru olbrzymi asortyment obuwia —  na wszystkie pory roku i na wszelkie okazje. Nie da się jednak ukryć, że najwięcej emocji budzą modele z obcasami. Czy warto je nosić i czy da się je zastąpić w przypadku, gdy jest to niemożliwe? Przeczytaj i sprawdź!

Czy chodzenie na obcasach jest zdrowe?

Noszenie obuwia na obcasach ma wiele zalet. Przede wszystkim szpilki są synonimem kobiecości, kojarzą się z elegancją oraz zmysłowością, co powoduje, że często już samo ich włożenie sprawia, iż kobieta czuje się wyjątkowa. Jednak butów takich nie można kojarzyć tylko z seksapilem. Czółenka na obcasach to także ważny element biznesowego looku —  badania dowodzą, że noszące je kobiety czują się i wyglądają bardziej profesjonalnie. Wysokie buty to zatem dobre rozwiązanie i na randkę, i na ważne spotkanie biznesowe —  choć oczywiście ich dobór do tych sytuacji będzie zupełnie różny.

Poza tym jednak lekarze przekonują, że z obcasami nie można przesadzać. Ich noszenie wiąże się z nienaturalnym wygięciem stopy oraz przekłada na nieprawidłową postawę, przez co długotrwałe chodzenie w takim obuwiu może powodować bóle nie tylko stóp i nóg, ale też kręgosłupa. Warto przy tym pamiętać, że dobre jakościowo obuwie, prawidłowo wyważone i wygodne, jest znacznie mniejszym zagrożeniem niż tanie, kupowane na przykład na bazarze, które często tak naprawdę wcale nie nadaje się do noszenia. Ogólnie można uznać, że zakładanie takich butów raz na jakiś czas czy na kilka godzin w ciągu doby nie zaszkodzi, ale stopom trzeba też pozwolić odetchnąć.

Co warto wybrać?

Chcąc zapewnić sobie wygodę podczas chodzenia w butach na obcasach trzeba dobrze je wybrać. Na pewno obuwie takie musi być stabilne, co jest szczególnie istotne w przypadku obcasów bardzo wysokich i cienkich. W wielu przypadkach jednak panie uważają takie szpilki za niewygodne, lepiej zatem stawiać wówczas na grubsze obcasy, na przykład słupkowe.

Warto przy tym pamiętać, że dla obuwia na obcasach jest świetna alternatywa, znacznie wygodniejsza, stabilniejsza i praktyczniejsza. Mowa tu o sneakersach, które, dzięki grubym podeszwom, także dodają wzrostu, wysmuklają sylwetkę i pięknie wydłużają nogi, a chodzenie w nich jest znacznie łatwiejsze.

Nie tylko szpilki

Czółenka czy sandały na obcasach mogą być świetny wyborem, ale nie są jedyną opcją dla pań chcących zapewnić sobie świetny wygląd. Warto wybierać buty dobrze, by cieszyć się doskonałym wyglądem, lecz też wygodą.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.