Czy mięso indyka jest zdrowe dla psa?

Wielu właścicieli czworonogów łapie się za głowę, gdy słyszy, że ich znajomi podają indycze mięso swoim pupilom. Powszechnie uchodzi ono za szkodliwe. Czy tak jest? Oczywiście nie! Jeśli zachowa się pewne zasady, indyk dla psa będzie korzystnym wyborem. Sprawdź, kiedy wprowadzić go do diety swojego przyjaciela.

Jakich zasad przestrzegać, podając indyka psom?

Mięso z indyka jest zdrowe, ale niewłaściwie podane może zaszkodzić czworonogowi. Weterynarze zalecają, by ściągać z niego skórę, która stanowi wręcz bombę tłuszczową. Przyswojenie tak dużej ilości lipidów mogłoby powodować obrzęk, a nawet zapalenie trzustki. Nie należy też stosować przypraw. W dodatku produkt trzeba zawsze gotować.

Czy indyk dla psa jest zdrowy?

Jeżeli stosuje się te wskazówki, nie ma się czego obawiać, można spokojnie wprowadzić ten rodzaj drobiu do diety zwierząt. Indyk dla psa będzie nie tylko smacznym dodatkiem w misce czworonoga, ale przede wszystkim przyczyni się do prawidłowego jego rozwoju i pomoże budować silny, zdrowy organizm.

Jak każdy drób, tak i mięso indycze bogate jest w pełnowartościowe białko, które stanowi budulec masy mięśniowej. Ponadto nie zawiera szkodliwych tłuszczów i wspiera proces odchudzania. Jest ono też źródłem witamin oraz minerałów.

Kupuj renomowane produkty!

Najlepiej jest stawiać na wyroby certyfikowane, których skład został sprawdzony przez inspekcję weterynaryjną. Nie tylko są one bezpieczne, ale również łatwe w podaniu, co pozwoli zaoszczędzić czas na przygotowywaniu posiłku. Wybór tego typu przysmaków jest szeroki. Dobrze jest składać zamówienia bezpośrednio u producenta.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.