Czy kombinezon to dobre rozwiązanie na wesele?

Czy kombinezon to dobre rozwiązanie na wesele?

Kobiety przygotowujące się do ważnej uroczystości i szukające odpowiedniej dla siebie stylizacji zwykle myślą o sukience, warto jednak pamiętać, że nie jest to jedyna możliwa opcja. Alternatywą dla niej często jest zestaw spódnicy i bluzki, jednak jest to wariant stosunkowo rzadko stosowany, także ze względu na jego problematyczność —  trzeba idealnie zestawić górę i dół stroju, a całość może kosztować więcej niż jednolity ubiór. Jak na tym tle wypada kombinezon? Czy będzie to dobry wybór na przykład na wesele? Przeczytaj i sprawdź!

Modne kombinezony

Moda ma to do siebie, że lubi wracać. Tak też jest w przypadku kombinezonów. Modne w latach 90., jakiś czas temu wróciły do łask i zawojowały kobiece serca. Nic dziwnego, mają wiele zalet. Stawiając na kombinezon, ma się gotową stylizację, nie trzeba kłopotać się kupowaniem osobno spodni i bluzki i martwieniem się, czy te dwa stroje na pewno do siebie pasują. Często też oznacza to mniejsze wydatki. Przede wszystkim jednak kombinezony cenione są ze względu na to, że:

  • występują w wielu wariantach, eleganckich i casualowych, bez trudu można zatem znaleźć kombinezon na wesele , na spotkanie biznesowe i na co dzień —  na przykład dresowy czy, na lato, z krótkimi spodenkami,
  • są niezwykle wygodne, zwłaszcza że często mają luźniejszy fason, a zawsze —  w okolicach talii,
  • doskonale ukrywają mankamenty sylwetki, zwłaszcza właśnie wystający brzuszek, a z tym problem ma wiele osób.

Inwestując w kombinezon zamiast sukienki nie trzeba martwić się idealnym dopasowaniem —  dobranie tego pierwszego stroju jest znacznie łatwiejsze, podczas gdy sukienki występują w bardzo wielu fasonach i muszą być idealnie dopasowane do figury. Ponadto wiele z nich podkreśla mankamenty sylwetki, na przykład wystający brzuch, a także opina się na ciele, zaś w przypadku wesela trzeba pamiętać o sporej ilości jedzenia, a także tańcach, wymagających wygody. Jest to też strój wymarzony pod kątem wielogodzinnego komfortu —  wszak wesele zwykle trwa do białego rana. Połączenie wygody i świetnego wyglądu to strzał w dziesiątkę.

Wybierz dobrze

W takim stroju dobrze wygląda praktycznie każda sylwetka, ale warto dodatkowo zwrócić uwagę na odpowiedni fason, by na przykład ją wysmuklić, wydłużyć nogi, podkreślić piękne ramiona czy dekolt. Szczególnie szeroki wybór eleganckich kombinezonów można znaleźć w internecie, w dobrym sklepie.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.